TECHNOLÓGIE A VYBAVENIE

V stomatologickej ambulancii SVEDENT s.r.o. pracujeme s najmodernejším prístrojovým a materiálovým vybavením, ktoré nám umožňuje vykonávať ošetrenia na najvyššej úrovni, s dôrazom na komfort pacienta a na funkčný a estetický výsledok.

MIKROSKOP

Vďaka mikroskopu sme schopní zachrániť zdanlivo neošetriteľné zuby s mikroskopickou presnosťou. Pomocou mikroskopu získame presný obraz o situácii, vieme sa teda lepšie rozhodnúť a poskytnúť klientovi kvalitnejšie ošetrenie. Vysoká presnosť vyhotovených prác vedie k ich dlhodobej spoľahlivosti a stabilite.

DIGITÁLNY ZUBNÝ RÖNTGEN

Snímka je zhotovená priamo v ambulancii za niekoľko sekúnd, využíva sa na diagnostiku kazov, zápalov a anomálií v oblasti čeľuste a sánky. Na kontrolu situácie pred a po ošetrení, na detekciu vývoja ochorenia.

zub 03

RTG – OPG (ortopantomogram)

Vytvára detailný obraz tkanív, štandardne sa využíva ako prehľadná snímka všetkých zubov pri vstupnom vyšetrení pacienta. Využíva sa pri plánovaní porcelánových koruniek a mostíkov, pri odhaľovaní skrytých zápalov, či anatomických anomálií.

Anestézia

Samozrejmosťou každého ošetrenia je bezbolestnosť. Preto v našej stomatologickej ambulancii používame bezpečné a vysokoúčinné lokálne anestetiká podávané systémom intraligamentárnej anestézie, vďaka čomu ani samotná aplikácia anestetika nie je bolestivá.

Koferdam

Koferdam je blana, ktorá predstavuje jednoduchý a spoľahlivý prostriedok pre zaistenie bezpečia a pohodlia ako pacientovi, tak ošetrujúcemu tímu. Veľkou výhodou pre pacienta je pohodlie, pretože má pocit, že sa ošetrenie odohráva mimo jeho ústnu dutinu. Počas ošetrenia s koferdamom sú v ústach rovnaké podmienky ako v bežnej nerušenej situácii a pacient môže voľne prehĺtať a dýchať. Koferdam zabráni vniknutiu akejkoľvek tekutiny (vlhkosti, slín, krvi) na miesta, kde prebieha ošetrenie. Vytvára tak bariéru nielen pred vstupom slín a baktérií z úst do preparačného poľa, ale aj naopak.

Strojová endodoncia

Koreňové kanáliky ošetrujeme strojovo- endomotorom, ktorý reguluje mieru zaťaženia a rýchlosť rotácie nástrojov v koreňových kanálikoch. Používame NiTi nástroje, ktoré sa vyznačujú flexibilitou, ohybnosťou a odolnosťou, čo nám dovoľuje ošetriť aj výrazne zahnuté koreňové kanáliky.

Apexlokátor

Apexlokátor je elektrický prístroj, ktorý meria dĺžku koreňových kanálikov, stanovuje hĺbku ošetrenia na jednu desatinu milimetra. Presné stanovenie dĺžky koreňa je základnou podmienkou pre úspešnú endodonciu.

Plnenie koreňových kanálikov

Koreňové kanáliky plníme prístrojovo- nahriatou gutaperčou, čo zabezpečuje dokonalé hermetické a 3D vyplnenie koreňového systému.

Air flow- pieskovač

Pieskovanie zubov je metóda mechanického odstránenia pigmentácií zo zubov pomocou prášku tryskajúceho v prúde vody a vzduchu. Jemný prášok vďaka prúdu vody a vzduchu zo špeciálneho prístroja jemne, ale dôkladne odstraňuje pigmenty z povrchu zuba. Po pieskovaní zubov nasleduje ošetrenie fluoridovými preparátmi, ktoré chránia povrch zubov. Po tomto ošetrení budú Vaše zuby dokonalé čisté, zbavené pigmentov a tým aj svetlejšie. Pieskovanie v mnohých prípadoch predstavuje rýchle a účinné ,,vybielenie” zubov bez potreby chemických bieliacich prípravkov.